Y0075100R000B0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0075100R000B0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Current - Test :
150mA
Supplier Device Package :
2-SMD
CCT (K) :
3500K
Lumens/Watt @ Current - Test :
126 lm/W
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Color :
White, Warm
Series :
DURIS® S 5
Flux @ 25°C, Current - Test :
117lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Size / Dimension :
0.118 L x 0.118 W (3.00mm x 3.00mm)
Base Product Number :
GW PSLR31.EM
CRI (Color Rendering Index) :
80
VPG FOIL RESISTORS
Viewing Angle :
120°
Product Status :
Obsolete
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Thermal Resistance of Package :
17°C/W
Current - Max :
200mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
6.2V