Y0065800R000B0L
Mfr.Part #
Y0065800R000B0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
TO-204AA
Datasheet
Download
Description
RES 800 OHM 10W 0.1% RADIAL
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.335 8.51mm
Composition :
Metal Foil
Published :
Length :
38.862mm
Package / Case :
TO-204AA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
VHP-3
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
10W
Height :
8.509mm
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
1.530Lx1.000W 38.86mmx25.40mm
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
800Ohms
Number of Terminations :
2
Width :
25.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y0065800R000B0L
800Ohms, 10W, Metal Foil,