Y00625K33330T0L
Mfr.Part #
Y00625K33330T0L
Description
RES 5.3333K OHM 0.6W 0.01% RAD
Through Hole Resistors
Lead Pitch :
3.81 mm
Depth :
2.67 mm
Resistance :
5.3333 kΩ
Min Operating Temperature :
-55 °C
Military Standard :
Not
Length :
7.62 mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
300 mW
Termination :
Radial
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
RoHS :
Compliant
Tolerance :
0.01 %
Width :
2.667 mm
Height :
8.5344 mm
Features :
Moisture Resistant
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
175 °C
Datasheets
Y00625K33330T0L
VPG Foil Y00625K33330T0L
Through Hole 5.3333 kΩ, Metal Foil,