Y00624K55550T0L
Mfr.Part #
Y00624K55550T0L
Description
RES 4.5555KOHM 0.6W 0.01% RADIAL
2
Width :
2.667 mm
Height :
8.5344 mm
RoHS :
Compliant
Series :
Resistance :
4.5555 kΩ
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
Features :
Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125 °C
Tolerance :
0.01 %
Length :
7.62 mm
Package :
Tray
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55 °C