Y0062470R000T9L
Mfr.Part #
Y0062470R000T9L
Description
RES 470 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Not Applicable
Depth :
2.67mm
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Height :
8.5344mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.667mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
3.81mm
Termination :
Max Power Dissipation :
300mW
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
470Ohms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Military Standard :
Not
Datasheets
Y0062470R000T9L
VPG Foil Y0062470R000T9L
470Ohms, 0.6W, Metal Foil,