Y0062429R870T9L
Mfr.Part #
Y0062429R870T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
64-BQFP
Datasheet
Download
Description
RES 429.87 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
EEPROM Size :
Program Memory Size :
16KB (16K x 8)
Package / Case :
64-BQFP
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Package :
Tray
Mounting Type :
Surface Mount
Oscillator Type :
External
Speed :
10MHz
Program Memory Type :
Mask ROM
Core Size :
8-Bit
Series :
F²MC-8L MB89630
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Data Converters :
A/D 8x10b
Supplier Device Package :
64-QFP (14x20)
Base Product Number :
MB89635
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.2V ~ 6V