Y00623R30000F9L
Mfr.Part #
Y00623R30000F9L
Description
RES 3.3 OHM 0.6W 1% RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
3.3Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.62mm
Max Power Dissipation :
300mW
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.667mm
Height :
8.5344mm
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.6W
Datasheets
Y00623R30000F9L
VPG Foil Y00623R30000F9L
3.3Ohms, 0.6W, Metal Foil,