Y00622K18230T9L
Mfr.Part #
Y00622K18230T9L
Description
RES 2.1823KOHM 0.6W 0.01% RADIAL
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.667mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
2.1823kOhms
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±0.01%
Height :
8.5344mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Power Dissipation :
600mW
Datasheets
Y00622K18230T9L
2.1823kOhms, 0.6W, Metal Foil,