Y006222K5000T0L
Mfr.Part #
Y006222K5000T0L
Description
RES 22.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Not Applicable
Width :
2.667mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.6W
Height :
8.5344mm
2
Max Power Dissipation :
600mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
22.5kOhms
Package / Case :
Radial
Length :
7.62mm
Datasheets
Y006222K5000T0L
22.5kOhms, 0.6W, Metal Foil,