Y006220K0000T14L
Mfr.Part #
Y006220K0000T14L
Description
RES 20K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Min Operating Temperature :
-55 °C
Max Power Dissipation :
600 mW
Width :
2.667 mm
Tolerance :
0.01 %
Resistance :
20 kΩ
Height :
8.5344 mm
Temperature Coefficient :
1 ppm/°C
RoHS :
Non-Compliant
Max Operating Temperature :
125 °C
Length :
7.62 mm
Features :
Moisture Resistant
Datasheets
Y006220K0000T14L
20 kΩ, Metal Foil,