Y00621K80000T9L
Mfr.Part #
Y00621K80000T9L
Description
RES 1.8K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Length :
7.62mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Resistance :
1.8kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Height :
8.5344mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±1ppm/°C
Width :
2.667mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.01%
Datasheets
Y00621K80000T9L
VPG Foil Y00621K80000T9L
1.8kOhms, 0.6W, Metal Foil,