Y0058681R000B9L
Mfr.Part #
Y0058681R000B9L
Description
RES 681 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Foil
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
150 °C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Resistance :
681 Ω
Number of Terminations :
2
Length :
12.7 mm
RoHS :
Compliant
Max Power Dissipation :
150 mW
Tolerance :
0.1 %
Temperature Coefficient :
8 ppm/°C
Datasheets
Y0058681R000B9L
681 Ω, Metal Foil,