Y005814R5500B9L
Mfr.Part #
Y005814R5500B9L
Description
RES 14.55 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55 °C
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
12 ppm/°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
0.1 %
Max Operating Temperature :
150 °C
Max Power Dissipation :
150 mW
Resistance :
14.55 Ω
Composition :
Metal Foil
RoHS :
Compliant
Length :
12.7 mm
Datasheets
Y005814R5500B9L
14.55 Ω, Metal Foil,