Y0054500R000A19L
Mfr.Part #
Y0054500R000A19L
Description
RES 500 OHM 1/2W 0.05% AXIAL
Size / Dimension :
0.106 Dia x 0.276 L (2.70mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) :
Features :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Package / Case :
Axial
Failure Rate :
Composition :
Metal Film
Resistance :
100 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Supplier Device Package :
Series :
UPF, Holsworthy
Packaging :
Bulk
VPG FOIL RESISTORS
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y0054500R000A19L
100 kOhms, 0.25W, 1/4W, Metal Film,