Y0014360R000B9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y0014360R000B9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 360 OHM 0.1% 1/5W AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.120Diax0.270L 3.05mmx6.86mm
Composition :
Metal Foil
Resistance :
360Ohms
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Feature :
Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Series :
VMTA55
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Datasheets
Y0014360R000B9L
360Ohms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,