Y001410K0000T19L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y001410K0000T19L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 1/5W 0.01% AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±0.01%
Features :
Non-Inductive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Foil
Series :
VMTA55
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Resistance :
10 kOhms
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.120 Dia x 0.270 L (3.05mm x 6.86mm)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Datasheets
Y001410K0000T19L
10 kOhms, 0.2W, 1/5W, Metal Foil,