Y0013103R900Q9L
Mfr.Part #
Y0013103R900Q9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 103.9 OHM 2W 0.02% RADIAL
Packaging :
Bulk
Composition :
Metal Foil
Series :
S
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
Resistance :
103.9Ohms
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Package / Case :
Radial
Height :
10.4902mm
Width :
6.604mm
Length :
30.48mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.02%
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y0013103R900Q9L
103.9Ohms, 2W, Metal Foil,