Y0011500K000V9L
Mfr.Part #
Y0011500K000V9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 500K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Series :
S
Package / Case :
Radial
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
300mW
Size / Dimension :
0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
Height :
10.4902mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Reach Compliance Code :
Unknown
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
500kOhm
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±0.005%
Composition :
Metal Foil
Working Voltage :
350V
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Datasheets
Y0011500K000V9L
500kOhm, 0.6W, Metal Foil,