Y00111K33000B9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y00111K33000B9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 1.33K OHM 1W 0.1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
10.4902mm
Resistance :
1.33kOhms
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Metal Foil
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
1W
Length :
14.605mm
Width :
4.064mm
Series :
S
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
Datasheets
Y00111K33000B9L
1.33kOhms, 1W, Metal Foil,