Y000787K1500Q9L
Mfr.Part #
Y000787K1500Q9L
Description
RES 87.15K OHM 0.6W 0.02% RADIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Resistance :
87.15kOhms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height :
8.5344mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.02%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.6W
Width :
2.667mm
Datasheets
Y000787K1500Q9L
VPG Foil Y000787K1500Q9L
87.15kOhms, 0.6W, Metal Foil,