Y00076K34000B0L
Mfr.Part #
Y00076K34000B0L
Description
RES 6.34K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Length :
7.62mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
6.34kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height :
8.5344mm
Width :
2.667mm
Max Power Dissipation :
600mW
Power (Watts) :
0.6W
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
Y00076K34000B0L
6.34kOhms, 0.6W, Metal Foil,