Y0007500R000T0L
Mfr.Part #
Y0007500R000T0L
Description
RES 500 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Length :
7.62mm
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
500Ohms
Width :
2.667mm
Max Power Dissipation :
300mW
Max Operating Temperature :
175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
8.5344mm
Datasheets
Y0007500R000T0L
VPG Foil Y0007500R000T0L
500Ohms, 0.6W, Metal Foil,