Y00074K12100T0L
Mfr.Part #
Y00074K12100T0L
Package / Case
Radial
Description
RES 4.121K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.01%
Resistance :
4.121kOhms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Max Operating Temperature :
175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.6W
Max Power Dissipation :
300mW
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
S
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Width :
2.667mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height :
8.5344mm
Datasheets
Y00074K12100T0L
VPG Foil Y00074K12100T0L
4.121kOhms, 0.6W, Metal Foil,