Y000746K3500B0L
Mfr.Part #
Y000746K3500B0L
Description
RES 46.35K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Feature :
Resistance :
46.35kOhms
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Datasheets
Y000746K3500B0L
46.35kOhms, 0.6W, Metal Foil,