Y000733R3330A9L
Mfr.Part #
Y000733R3330A9L
Package / Case
Radial
Description
RES 33.333 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Series :
S
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.6W
Width :
2.667mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Max Power Dissipation :
300mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Foil
Length :
7.62mm
Package / Case :
Radial
Resistance :
33.333Ohms
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height :
8.5344mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
Y000733R3330A9L
VPG Foil Y000733R3330A9L
33.333Ohms, 0.6W, Metal Foil,