Y000731R0000F9L
Mfr.Part #
Y000731R0000F9L
Description
RES 31 OHM 0.6W 1% RADIAL
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.6W
Height :
8.5344mm
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Resistance :
31Ohms
Width :
2.667mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
300mW
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y000731R0000F9L
VPG Foil Y000731R0000F9L
31Ohms, 0.6W, Metal Foil,