Y00072K84000B9L
Mfr.Part #
Y00072K84000B9L
Description
RES 2.84K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Width :
2.667mm
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Power Dissipation :
600mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.84kOhms
Height :
8.5344mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y00072K84000B9L
2.84kOhms, 0.6W, Metal Foil,