Y000716K2200B9L
Mfr.Part #
Y000716K2200B9L
Package / Case
Radial
Description
RES 16.22K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height :
8.5344mm
Series :
S
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Foil
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
300mW
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Bulk
Length :
7.62mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
16.22kOhms
Width :
2.667mm
Datasheets
Y000716K2200B9L
VPG Foil Y000716K2200B9L
16.22kOhms, 0.6W, Metal Foil,