Y000716K0000F9L
Mfr.Part #
Y000716K0000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 16K OHM 0.6W 1% RADIAL
Metal Foil
Width :
2.667mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
300mW
Published :
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Series :
S
Length :
7.62mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
16kOhms
Height :
8.5344mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.6W
Max Operating Temperature :
175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y000716K0000F9L
VPG Foil Y000716K0000F9L
16kOhms, 0.6W, Metal Foil,