Y000715K0000B9L
Mfr.Part #
Y000715K0000B9L
Description
RES 15K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
8.5344mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
15kOhms
Length :
7.62mm
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.667mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
300mW
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y000715K0000B9L
VPG Foil Y000715K0000B9L
Through Hole 15kOhms, 0.6W, Metal Foil,