Y0007149R820T9L
Mfr.Part #
Y0007149R820T9L
Package / Case
Radial
Description
RES 149.82 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.6W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
149.82Ohms
Max Power Dissipation :
300mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
S
Max Operating Temperature :
175°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Foil
Length :
7.62mm
Tolerance :
±0.01%
Package / Case :
Radial
Width :
2.667mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
8.5344mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Datasheets
Y0007149R820T9L
VPG Foil Y0007149R820T9L
149.82Ohms, 0.6W, Metal Foil,