XW5T-P2.5-2.2-1BL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XW5T-P2.5-2.2-1BL
Manufacturer
Omron Automation
Description
TERM BLK PUSHIN 2.5MM 2:2 1TIER
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Din Rail, Channel
Wire Gauge or Range - mm² :
0.14 ~ 0.34mm²
Voltage - IEC :
800V
Wire Gauge or Range - AWG :
12-26 AWG
Terminal Width :
5.2mm
Number of Positions :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - UL :
600V
Factory Lead Time :
2 Weeks
Number of Levels :
1
Type :
Feed Through
Color :
Blue
Material - Insulation :
Polyamide (PA), Nylon
Stripping Length :
10mm
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Series :
XW5
Current - IEC :
24A