XW4N-34D2-A
Mfr.Part #
XW4N-34D2-A
Stock
28
In Stock :
28
Manufacturer part # :
XW4N-34D2-A
Wire Strip Length :
9.5mm
Current - UL :
8 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Flammability Rating :
UL 94 V - 0
REACH SVHC :
Unknown
Insulation Height :
0.728 (18.50mm)
Number of Positions :
34 Position
2
Core Architecture :
ARM
Min. cross section :
0.2mm²
Voltage Rating :
300 V
Current Rating :
8 A
Series :
XW4N
Voltage - UL :
300 V
Voltage - IEC :
160 V
Header Orientation :
Case material :
PA (UL 94 V-0)
Total number of pins :
34
Type :
XW4N-34D2-A
max. cross section :
1.5mm²
Ingress Protection :
Current - IEC :
8A
RoHS :
Non-Compliant
Torque - Screw :
Positions Per Level :
17
Pitch :
3.5 mm
Datasheets
XW4N-34D2-A
Omron Electronic Components XW4N-34D2-A
Tray 3.5 mm Black 2 Levels Free Hanging (In-Line) XW4N-34D2-A XW4N Polyamide (PA) Gold Copper Alloy