XW4N-26D2-S
Mfr.Part #
XW4N-26D2-S
Stock
33
In Stock :
33
Pitch :
3.5 mm
Positions Per Level :
13
Flammability Rating :
UL 94 V - 0
Insulation Height :
0.728 (18.50mm)
Contact Mating Finish :
Tin
Number of Positions :
26 Position
Current Rating :
8 A
Current - IEC :
8A
Current - UL :
8 A
Voltage - UL :
300 V
Wire Strip Length :
9.5mm
Total number of pins :
26
Type :
XW4N-26D2-S
Manufacturer part # :
XW4N-26D2-S
max. cross section :
1.5mm²
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Case material :
PA (UL 94 V-0)
Voltage Rating :
300 V
Contact Plating :
Tin
Min. cross section :
0.2mm²
Series :
XW4N
Voltage - IEC :
160 V
Datasheets
XW4N-26D2-S
Omron Electronic Components XW4N-26D2-S
Tray 3.5 mm Black 2 Levels Free Hanging (In-Line) XW4N-26D2-S XW4N Polyamide (PA) Tin Copper Alloy