XW4N-24D2-A
Mfr.Part #
XW4N-24D2-A
Description
SOCKET,DOUBLE-ROW,,GOLD,
Stock
31
In Stock :
31
Current - IEC :
8A
Case material :
PA (UL 94 V-0)
Pitch :
3.5 mm
Total number of pins :
24
Type :
XW4N-24D2-A
Flammability Rating :
UL 94 V - 0
Voltage - IEC :
160 V
Current Rating :
8 A
Voltage - UL :
300 V
Number of Positions :
24 Position
Screw Size :
No. of rows :
2
max. cross section :
1.5mm²
Current - UL :
8 A
Number of Levels :
2
Wire Strip Length :
9.5mm
Insulation Height :
0.728 (18.50mm)
Manufacturer part # :
XW4N-24D2-A
Min. cross section :
0.2mm²
Positions Per Level :
12
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Series :
XW4N
Voltage Rating :
300 V
Datasheets
XW4N-24D2-A
Omron Electronic Components XW4N-24D2-A
Tray 3.5 mm Black 2 Levels Free Hanging (In-Line) XW4N-24D2-A XW4N Polyamide (PA) Gold Copper Alloy