XW4M-34D2-H1DS
Mfr.Part #
XW4M-34D2-H1DS
Description
PLUG,DOUBLE-ROW,RIGHT-ANGLE,TIN
Stock
40
In Stock :
40
Mounting Angle :
RIGHT ANGLE
Number of Positions :
34 Position
Wire Strip Length :
Current Rating :
8 A
Contact Mating Finish :
Tin
Positions Per Level :
17
Contact Plating :
Tin
Voltage - IEC :
160 V
Voltage - UL :
300 V
Manufacturer part # :
XW4M-34D2-H1DS
Connection :
Print (right-angle)
Contact Tail Length :
0.130 (3.30mm)
Current - UL :
8 A
Total number of pins :
34
Current - IEC :
8A
CS :
3.5mm
Flammability Rating :
UL 94 V - 0
Insulation Height :
0.421 (10.70mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Voltage Rating :
150 V
Pitch :
3.5 mm
Header Orientation :
90°, Right Angle
Type :
XW4M-34D2-H1DS
Datasheets
XW4M-34D2-H1DS
Omron Electronic Components XW4M-34D2-H1DS
Tray 3.5 mm Black 2 Levels Through Hole XW4M-34D2-H1DS XW4M Liquid Crystal Polymer (LCP) Tin Copper Alloy
XW4M-34D2-H1DS Overview
XW4M-34D2-H1DS Features
XW4M series
XW4M-34D2-H1DS Applications
There are a lot of Omron
XW4M-34D2-H1DS Terminal Blocks applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM