XUP736240.000000I
Mfr.Part #
XUP736240.000000I
Package / Case
7 mm x 5 mm
Description
CLCC 7.00X5.00X1.30 MM, 2.54MM P
Oscillators
RoHS :
Details
Load Capacitance :
15 pF
Height - Seated (Max) :
0.057 (1.45mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
25 ppm
Length :
7 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
XUP736
Width :
5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Series :
XU
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency :
240 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Current Rating :
75 mA
Current - Supply (Max) :
128mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height :
1.3 mm
Datasheets
XUP736240.000000I
Introducing Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XUP736240.000000I from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Mounting Type:Surface Mount, Output:LVPECL, Package / Case:7 mm x 5 mm, Type:XO (Standard), XUP736240.000000I pinout, XUP736240.000000I datasheet PDF, XUP736240.000000I amp .Beyond Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XUP736240.000000I ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.