XUO738100.000000X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XUO738100.000000X
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
7 mm x 5 mm
Datasheet
Download
Description
CLCC 7.00X5.00X1.30 MM, 2.54MM P
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Output Format :
HCSL
Termination Style :
SMD/SMT
Shell Material :
Aluminum
Output :
HCSL
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Width :
5 mm
Brand :
Renesas Electronics
Product Type :
Standard Oscillators
Frequency Stability :
20 PPM
Shell Size - Insert :
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Series :
806
Termination :
Solder
Voltage - Supply :
3.3V
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Height :
1.3 mm
Color :
Olive Drab
Orientation :
C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Contact Finish - Mating :
Gold
Current - Supply (Max) :
145mA
Current Rating :
79 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
Ratings :
Mounting Feature :
Flange
Renesas Electronics
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Primary Material :
Metal
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Length :
7 mm
Packaging :
Reel
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
100 MHz
Package :
Retail Package
Fastening Type :
Threaded
Connector Type :
Plug, Male Pins
Contact Material :
COPPER ALLOY
Height - Seated (Max) :
0.057 (1.45mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Base Product Number :
XUO738
Datasheets
XUO738100.000000X
Introducing Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XUO738100.000000X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Output:HCSL, Type:XO (Standard), Package / Case:7 mm x 5 mm, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-65°C ~ 175°C, XUO738100.000000X pinout, XUO738100.000000X datasheet PDF, XUO738100.000000X amp .Beyond Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XUO738100.000000X ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.