XUN738100.000000X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XUN738100.000000X
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
7 mm x 5 mm
Datasheet
Download
Description
CLCC 7.00X5.00X1.30 MM, 2.54MM P
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Primary Material :
Metal
Spread Spectrum Bandwidth :
Ingress Protection :
Environment Resistant
Termination Style :
SMD/SMT
Color :
Brand :
Renesas Electronics
Number of Positions :
32
Contact Finish - Mating :
Gold
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Orientation :
N (Normal)
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Height :
1.3 mm
Product Status :
Active
Base Product Number :
TVP00DT
Shell Size - Insert :
Shielding :
Shielded
Voltage Rating :
Voltage - Supply :
3.3V
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Ratings :
Frequency Stability :
20 PPM
Width :
5 mm
Length :
7 mm
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Current Rating :
79 mA
Material Flammability Rating :
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0µin (1.27µm)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Package :
Bulk
Series :
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ HD
Insert Material :
Subcategory :
Oscillators
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Base Resonator :
Crystal
Height - Seated (Max) :
0.057 (1.45mm)
Product Type :
Standard Oscillators
Mounting Feature :
Flange
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Fastening Type :
Threaded
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Reel
Type :
XO (Standard)
Output Format :
HCSL
RoHS :
Details
Shell Finish :
Durmalon™
Applications :
Military
Renesas Electronics
Features :
Cable Opening :
Current - Supply (Max) :
145mA
Current Rating (Amps) :
Contact Material :
COPPER ALLOY
Shell Size, MIL :
Output :
HCSL
Backshell Material, Plating :
Absolute Pull Range (APR) :
Termination :
Solder
Frequency :
100 MHz
Shell Material :
Aluminum
Datasheets
XUN738100.000000X
Introducing Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XUN738100.000000X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-65°C ~ 175°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Package / Case:7 mm x 5 mm, Type:XO (Standard), Output:HCSL, XUN738100.000000X pinout, XUN738100.000000X datasheet PDF, XUN738100.000000X amp .Beyond Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XUN738100.000000X ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.