XUL716100.000000I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XUL716100.000000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
TO-220-2
Datasheet
Download
Description
CLCC 7.00X5.00X1.30 MM, 2.54MM P
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
1.8V
Type :
XO (Standard)
Height :
1.3 mm
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.057 (1.45mm)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50μA @ 1800V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
2.23V @ 10A
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
1800V
Base Resonator :
Crystal
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Renesas Electronics
Packaging :
Tube
Speed :
Fast Recovery = 200mA (Io)
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
TO-220-2
Diode Type :
Standard
Base Product Number :
XUL716
Product Type :
Standard Oscillators
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status :
Active
Output :
LVDS
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Reverse Recovery Time (trr) :
300ns
Termination Style :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
TO-220AC
Width :
5 mm
Subcategory :
Oscillators
Frequency :
100 MHz
Current - Supply (Max) :
65mA
Frequency Stability :
25 ppm
Current - Average Rectified (Io) :
10A
Brand :
Renesas Electronics
Length :
7 mm
Output Format :
LVDS
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Capacitance @ Vr, F :
3pF @ 900V, 1MHz
Current Rating :
65 mA