XTCLH49M152CHJA2P0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XTCLH49M152CHJA2P0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 49.1520MHZ CMOS
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
6mA
Base Resonator :
Crystal
Spread Spectrum Bandwidth :
Features :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Composition :
Thin Film
Frequency Stability :
±280ppb
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Tolerance :
±0.1%
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Series :
RN73R
Resistance :
360 Ohms
Absolute Pull Range (APR) :
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Frequency :
49.152 MHz