XS118BLNAM12
Mfr.Part #
XS118BLNAM12
Package / Case
Cylinder, Threaded - M18
Description
INDUCTIVE SENSOR XS1 M18, L64MM,
Stock
7
In Stock :
7
Ingress Protection :
IP67
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Sensing Distance :
0.197" (5mm)
Voltage - Supply :
12V ~ 24V
Output Type :
NPN-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Datasheets
XS118BLNAM12
Schneider Electric XS118BLNAM12
12V ~ 24V Inductive Cylinder, Threaded - M18 - Series Nickel-Plated Brass Connector Cylinder, Threaded - M18
XS118BLNAM12 Overview
XS118BLNAM12 Features
- Series
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Sensing Distance: 0.197" (5mm)
Voltage - Supply: 12V ~ 24V