XRCGB24M000F3A00R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XRCGB24M000F3A00R0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Crystals
Drive Level :
300 μW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
6pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Frequency :
24MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
MHz Crystal
Mount :
Surface Mount
Physical Dimension :
L2.0XB1.6XH0.65 (mm)/L0.079XB0.063XH0.026 (inch)
Height :
711.2μm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
24MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Series :
XRCGB
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120Ohm
Frequency Stability :
±35ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm