XPL515500.000000K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XPL515500.000000K
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
5 mm x 3.2 mm
Datasheet
Download
Description
CLCC 5.00X3.20X1.10 MM, 2.54MM P
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
LVDS
Output Format :
LVDS
Product Status :
Active
Width :
3.2 mm
Product Type :
Standard Oscillators
Ratings :
Packaging :
Reel
Frequency :
500 MHz
Subcategory :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
85mA
Length :
5 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Base Product Number :
XPL515
Frequency Stability :
50 PPM
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Current Rating :
59 mA
Voltage - Supply :
1.8V
Series :
XP
Base Resonator :
Crystal
Brand :
Renesas Electronics
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
Type :
XO (Standard)
Absolute Pull Range (APR) :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
5 mm x 3.2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Renesas Electronics
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Datasheets
XPL515500.000000K
Introducing Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XPL515500.000000K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 105°C, Output:LVDS, Mounting Type:Surface Mount, Type:XO (Standard), Package / Case:5 mm x 3.2 mm, XPL515500.000000K pinout, XPL515500.000000K datasheet PDF, XPL515500.000000K amp .Beyond Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XPL515500.000000K ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.