XLP73V500.000000I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLP73V500.000000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
Stock
144
In Stock :
144
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
120mA
Packaging :
Strip
Frequency :
500MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
XPRESSO™ FVXO-PC73
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
VCXO
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Output :
LVPECL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Size / Dimension :
0.295Lx0.205W 7.50mmx5.20mm