XLP73V100.000000X
Mfr.Part #
XLP73V100.000000X
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.295Lx0.205W 7.50mmx5.20mm
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
VCXO
Frequency :
100MHz
Series :
XPRESSO™ FVXO-PC73
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Strip
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
120mA
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm