XLP73V052.000000X
Mfr.Part #
XLP73V052.000000X
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 52.0000MHZ LVPECL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
120mA
Series :
XPRESSO™ FVXO-PC73
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
52MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Type :
VCXO
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.295Lx0.205W 7.50mmx5.20mm
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm