XLP736300.000000I
Mfr.Part #
XLP736300.000000I
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 300.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Size / Dimension :
0.295 L x 0.205 W (7.50mm x 5.20mm)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
300MHz
Current - Supply (Max) :
120mA
Operating Temperature (Max) :
85°C
Frequency Stability :
25%
Ratings :
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
300MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.3mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Disable) (Max) :
Rise Time-Max :
0.4ns
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Surface Mount :
yes
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.135V
Fall Time-Max :
0.4ns
Series :
XPRESSO™ FXO-PC73
Mounting Feature :
Surface Mount
Mounting Type :
Output Load :
50 OHM
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.465V
Oscillator Type :
LVPECL
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)