XLP735480.000000X
Mfr.Part #
XLP735480.000000X
Package / Case
7 mm x 5 mm
Description
XTAL OSC XO 480.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Ratings :
Frequency Stability :
50 PPM
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Packaging :
Reel
Product Type :
Standard Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Length :
7 mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Renesas Electronics
Type :
XO (Standard)
Width :
5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Height - Seated (Max) :
0.057 (1.45mm)
Frequency :
480 MHz
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Output Format :
LVPECL
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Current Rating :
120 mA
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Brand :
Renesas Electronics
Current - Supply (Max) :
120mA
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVPECL
Product Status :
Active
Height :
1.3 mm
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Base Resonator :
Crystal
Series :
XL
Base Product Number :
XLP735
Datasheets
XLP735480.000000X
Introducing Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XLP735480.000000X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-20°C ~ 70°C, Mounting Type:Surface Mount, Type:XO (Standard), Package / Case:7 mm x 5 mm, Output:LVPECL, XLP735480.000000X pinout, XLP735480.000000X datasheet PDF, XLP735480.000000X amp .Beyond Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XLP735480.000000X ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.