XLP730525.000000I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XLP730525.000000I
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
7 mm x 5 mm
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 525.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Resistance :
11.52 Ω
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Ratings :
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.057 (1.45mm)
Brand :
Renesas Electronics
Frequency Stability :
100 PPM
Package / Case :
7 mm x 5 mm
Output :
LVPECL
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
120mA
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
120 mA
Base Product Number :
XLP730
Type :
XO (Standard)
Series :
XL
Output Format :
LVPECL
Absolute Pull Range (APR) :
Length :
7 mm
Subcategory :
Oscillators
Height :
1.3 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Renesas Electronics
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
525 MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Reel
Width :
5 mm
Product Type :
Standard Oscillators
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Datasheets
XLP730525.000000I
Introducing Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XLP730525.000000I from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:7 mm x 5 mm, Output:LVPECL, Type:XO (Standard), Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, XLP730525.000000I pinout, XLP730525.000000I datasheet PDF, XLP730525.000000I amp .Beyond Oscillators Intersil (Renesas Electronics Corporation) XLP730525.000000I ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.